(Organizatorių nuotr.)

Muziejumi virtusi Liubavo dvaro sodyba jau laukia lankytojų

Muziejumi virtusi Liubavo dvaro sodyba jau laukia lankytojų

Vilniaus rajone esančios Liubavo dvaro sodybos pastatai atgimė naujam gyvenimui. Du XVIII a. baroko architektūros statiniai – oficina-lobynas ir oranžerija – buvo sutvarkyti ir pritaikyti muziejaus reikmėms.

Viešoji įstaiga „Europos parkas“ sodybos pritaikymo muziejui projektą vykdė kartu su Norvegijos Karalystės Kultūros paveldo tyrimų institutu. Ekspertams projektas kėlė iššūkių, nes dvaro pastatai ne kartą perstatyti, jų būklė buvo labai bloga. Siekta išsaugoti kiekvieną paveldo detalę ir laiko ženklus, gilintasi į statybos laikotarpio specifiką ir architektūros bruožus. Taip pat projekto metu rengti seminarai kultūros paveldo objektų savininkams, restauratoriams, paveldotvarkininkams.

„Europos parkas“ dar 2011 m. Liubavo dvaro vandens malūne įkūrė krašto istorijos, kultūros ir technikos paveldo muziejų. Nuo šiol muziejinės ekspozicijos įrengtos ir dvaro oficinoje bei oranžerijoje.

Besidomintieji paveldu apsilankyti Liubavo dvaro sodyboje kviečiami jau sekmadienį, balandžio 30d. Nuo 12 valandos vyksiančiame renginyje bus pristatyti restauruoti ir muziejaus reikmėms pritaikyti objektai.

Netoli Vilniaus esantis Liubavo dvaras yra vienas seniausių Lietuvoje. Jo istorija siekia dar XV a. pradžią. Ansamblis susijęs su daugeliu iškiliausių Lietuvos istorijos asmenybių – Goštautais, Žygimantu Augustu, Radvila Ruduoju, Tiškevičiais. Liubavo dvare gyveno ir kūrė talentingasis Lietuvos skulptorius Rapolas Slizienis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų