Rusijos ataka prieš turkų karius – Kremliaus kerštas?

Rusijos ataka prieš turkų karius – Kremliaus kerštas?

Turkija pateikė Rusijos karinėms pajėgoms Sirijoje taikinių koordinates oro smūgiams, per kuriuos žuvo trys turkų kariai, teigia Maskva.

„Padėtis aiški, deja, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams. – Mūsų kariškiai smogdami teroristams laikėsi koordinačių, kurias pranešė mūsų partneriai turkai“. Žuvo trys turkų kariai, sužeista 11 ketvirtadienį, kai Rusija bombardavo džihadistus Sirijoje, bet pataikė į pastatą, kuriame buvo turkų karių, pranešė Turkijos kariuomenė.

D.Peskovas pabrėžė, kad „incidento priežastis yra aiški; nėra apie ką kalbėti“. „Turkų karių neturėjo būti tų koordinačių rajone, – pridūrė jis. – Todėl ten ir smogta“. Paklaustas, ar tai buvo turkų žvalgybos klaida, D.Peskovas atsakė, kad incidentas kilo dėl komunikacijos problemų.

Garsus Rusijos politologas Stanislavas Belkovskis interviu radijo stočiai „Echo Moskvy“ pareiškė, kad ataką prieš Turkijos karius būtų galima vertinti kaip prezidento Vladimiro Putino kerštą už turkų numuštą Rusijos naikintuvą, kuomet žuvo vienas iš dviejų jo pilotų.

Turkijos generalinis štabas tvirtina, kad turkų kariai tose pozicijose buvo jau 10 dienų ir jų koordinatės buvo perduotos į Rusijos karinę bazę Chmeimimą Sirijoje.

Tuo tarpu Turkijos generalinis štabas tvirtina, kad turkų kariai tose pozicijose buvo jau 10 dienų ir jų koordinatės buvo perduotos į Rusijos karinę bazę Chmeimimą Sirijoje bei asmeniškai Rusijos karo atašė Ankaroje.

„Rusijos ginkluotųjų pajėgų atašė Ankaroje buvo iškviestas pas generalinio štabo viršininką ir jam buvo įteiktos Turkijos padalinių koordinatės“ apie 20 val. 11 min. Grinvičo (22 val. Lietuvos) laiku trečiadienį, nurodoma Turkijos kariškių tinklalapyje.

Pasak Ankaros, Turkijos pajėgų koordinatėmis buvo pasidalinta ir su Chmeimimo oro pajėgų bazės Sirijoje personalu; iš šios pagrindinės rusų bazės kylantys rusų lėktuvai bombarduoja džihadistų objektus ir taip paremia Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą (Bašarą Asadą).

Turkijos kariškiai pažymi, kad reguliariai keičiamasi informacija su kolegomis iš Rusijos apie operacijas Sirijoje, kaip apibrėžta sausio 12 d. pasirašytoje abiejų šalių sutartyje, siekiant „kad nebūtų pridaryta nuostolių vieni kitiems“.

„Mūsų daliniai, kuriems smogė (rusų) lėktuvas vasario 9 d., buvo toje pačioje vietoje apie 10 dienų“, – pabrėžė turkų kariškiai.

Rusijos prezidentas V. Putinas tuoj po šio incidento telefonu pareiškė „savo užuojautą“ Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoğanui.

Abu prezidentai taip pat sutarė stiprinti karinį koordinavimą Sirijoje, pranešė Kremlius ketvirtadienį po Rusijos aviacijos smūgių, nusinešusių tris turkų karių gyvybes.

„Sutarta stiprinti karinį koordinavimą tęsiant operacijas Sirijoje prieš „Islamo valstybės“ kovotojus ir kitas ekstremistines organizacijas“, – pranešė Kremlius po abiejų prezidentų pokalbio telefonu.

Rusija ir Turkija bendromis pajėgomis kovoja su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ al Babo rajone, kur veikia Ankaros sausumos pajėgų daliniai.

Rusijos karo lėktuvai bombarduoja sukilėlių objektus ir remia Sirijos prezidento B.al-Assado pajėgas nuo 2015 m.

shaligram.info agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų
profvest.com/

ссылка

https://best-cooler.reviews