Prancūzų žvaigždė surengs koncertą Negyvajai jūrai gelbėti

Prancūzų žvaigždė surengs koncertą Negyvajai jūrai gelbėti

Elektroninės muzikos pionierius Žanas Mišelis Žaras ateinantį mėnesį planuoja surengti koncertą Izraelyje, kad atkreiptų pasaulio dėmesį į senkančios Negyvosios jūros krizę. Žemiausiai esantis ir druskingiausias vandens telkinys pasaulyje kasmet nusenka apie metrą, o ekspertai perspėja, kad iki 2050-ųjų jis gali visiškai išdžiūti.

68 metų prancūzų kompozitorius trečiadienį sakė telefonu naujienų agentūrai AFP, kad balandžio 6 dieną surengs koncertą ant kalvos šalia Negyvosios jūros esančiuose senovinės Masados tvirtovės griuvėsiuose, kad „pasaulis sužinotų“ apie šiam vandens telkiniui iškilusį pavojų.

Negyvosios jūros krizė prasidėjo 7-ajame dešimtmetyje, kai Izraelis, Jordanija ir Sirija pradėjo nukreipinėti vandenį i Jordano upės, pagrindinio ją maitinančio šaltinio.

Ž. M. Žaras yra Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) geros valios ambasadorius. Ši organizacija 2002 metais paskelbė Masados kompleksą į Pasaulio paveldo objektu.

Muzikantas sakė, kad jo nespaudė grupės, raginančios boikotuoti Izraelį, „nes tai universalus projektas su UNESCO vėliava“.

Jis pridūrė norintis „paskelbti pavojų, kad reikia skubiai gelbėti Negyvąją jūrą“.

Negyvoji jūra valstybių apsuptyje

Su Negyvaja jūra ribojasi Izraelis, Jordanija ir izraeliečių okupuotas Vakarų Krantas. Netoliese taip pat stūkso Golano aukštumos.

1967-aisiais per Šešių dienų karą Izraelis okupavo 1 200 kvadratinių kilometrų Sirijai priklausančių Golano aukštumų teritoriją ir vėliau ją aneksavo. Šio žingsnio tarptautinė bendruomenė niekada nepripažino.

Idėja surengti koncertą Izraelio teritorijoje esančioje Masadoje, iš kurios atsiveria vaizdas į Negyvają jūrą, kilo prieš daugiau kaip pusantrų metų. Ž. M. Žaras planuoja, kad renginys bus „šventiškas, bet taip pat prisidės prie svarbaus reikalo“.

„Man svarbu, kad pasaulis suprastų, jog Negyvosios jūros problemos rūpi ne vien šio regiono gyventojams, bet ir visai žmonijai.“

Ž. M. Žaras

Masados tvirtovę I mūsų eros šimtmetyje pastatė biblinis karalius Erodas. Jos griuvėsiai stūkso ant uolėtos kalvos 430 m aukštyje virš Negyvosios jūros.

Ž. M. Žaras sakė, kad jo koncertas Masadoje bus itin modernus. „Naudosime modernias prancūzų ir izraeliečių technologijas, kad šis šou būtų unikalus“, – aiškino jis.

Aštuonias valandas truksiantis naktinis pasirodymas Izraelyje bus tiesiogiai transliuojamas per mobiliųjų telefonų programėlę. Žiūrovai galės matyti vaizdą 360 laipsnių kampu.

Bilietai į šį koncertą kainuos nuo 495 iki 2 955 šekelių (130–777 eurus).

„Man svarbu, kad pasaulis suprastų, jog Negyvosios jūros problemos rūpi ne vien šio regiono gyventojams, bet ir visai žmonijai“, – pabrėžė Ž. M. Žaras.

Jis yra surengęs kai kuriuos didžiausius visų laikų koncertus, įskaitant 1997 metų šou, surengtą minint Maskvos įkūrimo 850-ąsuas metines. Tą šou stebėjo 3,5 mln. žmonių; be kita ko, per jį nuskambėjo orbitoje skriejančių kosmonautų pasiųsta žinia.

Šis muzikantas tebėra aktyvus kūrėjas: per pastaruosius 14 mėnesių jis išleido tris albumus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų